Przejdź do głównej zawartości

logopedyczny rummikub

Znacie grę rummikub? Jeżeli jeszcze jej nie znacie, to koniecznie musicie poznać. Jest to jedna z moich ulubionych gier. Szukając pomysłów na ćwiczenia z prawie nastolatkiem muszę uciekać się do rzeczy zajmujących, które nie są infantylne i proste. A więc przeszktałciłam rummikuba na swoje potrzeby.


Ułatwiłam rummikuba dając tylko 1 zestaw 1 koloru.


Gra polega na zejściu ze wszystkich posiadanych kart. Ruch polega na dołożeniu kuponu lub stworzeniu układu z min. 3 kuponów w różnych kolorach z tą samą sylabą lub 3 (i więcej) kuponów jednego koloru z różnymi sylabami. Jeżeli nie mamy odpowiednich kuponów do ruchu, to dobieramy 1 kupon.

Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.