Przejdź do głównej zawartości

literki - memo i inne

Pora kończyć urlop od zajęć logopedycznych.
Na powrót do rzeczywistości serwuję literki, które możemy wykorzystać na kilka sposobów.


Po pierwsze może być to klasyczne memo. Już na początku wspomnę, że wszystkie zabawy mają na celu utrwalenie wielkiej i małej litery.Drugim wariantem jest odszukiwanie w zbiorach wielkiej i małej litery.


Trzeci sposób wykorzystania literek to podanie 1 literki dziecku. Jego zadaniem jest określenie czy literka, którą otrzymało jest wielka czy mała. Następnie dziecko musi odnaleźć taką samą literkę (wielką lub małą).

Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.