Przejdź do głównej zawartości

Kosmiczna podroż

Wakacje to czas na podróże, te większe i te mniejsze. Dzisiaj wielka podroż, bo aż w kosmos!

Planeta w moim założeniu ma być głoską, do której zmierzają pojazdy kosmiczne będące samogłoskami. Razem wszystkie elementy tworzą sylaby. Mogą być to sylaby zamknięte lub otwarte - w zależności od układu pojazdów.Mam nadzieję, że ćwiczenie głosek w sylabach dzięki takiej formie będzie dużo ciekawsze!

Ale to nie wszystko w kosmicznym temacie!
Mam też pomoce do ćwiczenia opozycji. Podajemy słowa, sylaby lub głoski a dziecko wybiera, która astronautka zabierze je do siebie. Zaznaczamy, przykładamy gwiazdki - wedle upodobania.


Obrazki z  http://www.mycutegraphics.com

Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.