Przejdź do głównej zawartości

dyrygent i instrumenty

Często potrzebuję dodatkowego bodźca aby wpaść na "genialny" pomysł. Tym razem było inaczej - wizja pojawiła się w mojej głowie samoistnie!
Chciałabym zaprezentować Wam ćwiczenie słuchowe dotyczące dźwięków muzyki.


Zamysł jest taki: dziecko słucha nagrania jednego lub kilku instrumentów, w zależności od celu ćwiczenia. Instrumenty mogą także tworzyć sekwencje. Zidentyfikowany instrument należy połozyć obok dyrygenta.
Mam zamiar zrobić podstawki do dyrygenta i instrumentów, żeby lepiej obrazowały "koncert".

Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.