Przejdź do głównej zawartości

deszcz z przymiotnikami

Poszerzanie słownika zostało dobrze przyjęte, a więc idąc tym samym tropem możemy ćwiczyć przymiotniki. Na dobry początek 1 słowo w trzech wariantach: jaki? jaka? jakie?
Zabawa fajnie przeplata poszerzanie słownictwa z dobieraniem odpowiedniego przymiotnika.






Pozdrawiam was serdecznie.
Zapraszam do polubienia profilu na facebooku KLIK oraz do pobierania pomocy z chomika.



Popularne posty z tego bloga

Zabawy paluszkowe

W dzisiejszym poście nie o zabawach paluszkowych, a same zabawy paluszkowe. Pokrótce: Zabawy paluszkowe, doskonale znane i stosowane (pewnie nieświadomie) przez mamy i babcie mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Po pierwsze są dla niego ciekawe, nawet maluszek, który jeszcze nie angażuje się w zabawę lubi rytm zabaw paluszkowych. Dodatkowo zabawy paluszkowe wytwarzają bliskość z opiekunem i sprzyjają pozytywnej relacji. Dziecko uczy się naprzemienności ról, ćwiczy motorykę dłoni, wzbogaca słownik, relaksuje, a także może nauczyć się liczyć.  ZABAWY PALUSZKOWE Rodzinka Ten duży - to dziadziuś A obok - babunia Ten w środku - to tatuś A przy nim - mamunia A to jest - dziecinka mała A to - moja rączka cała Rak Idzie rak nieborak Jak uszczypnie - będzie znak Sroczka (wersja mojej babci) Tu sroczka kaszkę warzyła Ogonek sobie sparzyła Temu dała w miseczce Temu dała w łyżeczce Temu dała w skorupce Temu dała łyżką po pupce A temu łe...

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej. mój PINTEREST Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

samogłoskowa kolorowanka

Spuszczam z tonu z pomocami i publikuję prostą pomoc - kolorowankę. Kolorowanka do ćwiczenia pięknej wymowy samogłosek.