Przejdź do głównej zawartości

pszczółki - gra planszowa

     Gra powstała już jakiś czas temu. Przyznam, że byłam (i chyba wciąż jestem) z niej bardzo dumna. Cieszy mnie przede wszystkim wygląd (plastry miodu budzą we mnie same miłe uczucia).

     Ale już nie przedłużam. Gra służy do utrwalania głosek w wyrazach. Moje pierwsze plastry miodu utrwalają "z" w nagłosie.

Zasady są jak zawsze proste. Należy przejść całą planszę i dobrze powtórzyć, nazwać lub odczytać wyraz z plastrów miodu. Białe pole to bonus - dodatkowy rzut.


Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.