Przejdź do głównej zawartości

na grzyby!

     Nastała nowa moda. Śledząc fora można zauważyć, że sympatię zdobywają wytłaczanki. Nie jestem zwolenniczką mód, jednak tym razem dałam się przekonać.

     Moja pierwsza propozycja na wykorzystanie wytłaczanki to zbieranie grzybów.

     W wytłaczance wycinamy otwory na nóżki grzybów, tak aby stały bez problemu. Ja swoje grzyby zalaminowałam aby posłużyły na dłużej i aby móc wielokrotnie zmieniać słowa zapisane na nich.

    
    Możemy zacząć zbierać grzyby. Dziecko wybiera grzyba, czyta/powtarza np. wyraz (etap utrwalania głoski w wyrazie) i zbiera do swojego koszyka.


Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.