Przejdź do głównej zawartości

księżniczki

      Zabawa tylko dla księżniczek.
     Kilka księżniczek przyjechało na wielki bal, jednak ich bagaże pomieszały się! Musimy im pomóc odnaleźć zagubione rzeczy!Przygotowałam karteczki z sylabami, na których znajdują się także obrazki. Księżniczki mają przyporządkowane sobie sylaby. Zadaniem dziecka jest odnaleźć po sylabach karteczki, które dadzą księżniczce. Oczywiście przez cały czas odczytujemy i powtarzamy sylaby/ Po dopasowaniu należy odwrócić karteczki i  zobaczyć co która księżniczka zgubiła. Na koniec możemy ułożyć zdania opisujące atrybuty księżniczek.Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.