Przejdź do głównej zawartości

kategoria liczby w grze planszowej + memory

     Dzisiaj plansza z rybkami, chociaż nic więcej w tej grze z morzem się nie łączy.

     
     Gra stworzona z myślą o terapii surdologopedycznej, dla dzieci, które zmagają się z trudnościami w zakresie odmiany rzeczowników przez liczbę.

     Do gry potrzebujemy planszy, kostki, pionków oraz 2 grup kart: w jednym pliku znajdują się karty z ilustracjami pojedynczych przedmiotów, w drugim pliku obrazki ukazują te same przedmioty w liczbie mnogiej.
     Zabawa jest prosta. Należy rzucać kostką i poruszać się o wyrzucaną liczbę oczek. Okienka na planszy są w  kolorach, które oznaczają poszczególne pliki kart. Wygrywa ten kto zbierze więcej par i dodatkowo dobrze je nazwie. Przy pobraniu każdej z kart obowiązkowo nazywamy obrazki.

Dodatkowo z kart można stworzyć memory. Zapewne w grze z jednym pacjentem nie wykorzystamy wszystkich możliwych obrazków, a więc z tych które zostaną w plikach możemy zaaranżować nową zabawę. Schemat podobny: szukamy par pojedyncza-mnoga.Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.