Przejdź do głównej zawartości

kategoria liczby w grze planszowej + memory

     Dzisiaj plansza z rybkami, chociaż nic więcej w tej grze z morzem się nie łączy.

     
     Gra stworzona z myślą o terapii surdologopedycznej, dla dzieci, które zmagają się z trudnościami w zakresie odmiany rzeczowników przez liczbę.









     Do gry potrzebujemy planszy, kostki, pionków oraz 2 grup kart: w jednym pliku znajdują się karty z ilustracjami pojedynczych przedmiotów, w drugim pliku obrazki ukazują te same przedmioty w liczbie mnogiej.
     Zabawa jest prosta. Należy rzucać kostką i poruszać się o wyrzucaną liczbę oczek. Okienka na planszy są w  kolorach, które oznaczają poszczególne pliki kart. Wygrywa ten kto zbierze więcej par i dodatkowo dobrze je nazwie. Przy pobraniu każdej z kart obowiązkowo nazywamy obrazki.





Dodatkowo z kart można stworzyć memory. Zapewne w grze z jednym pacjentem nie wykorzystamy wszystkich możliwych obrazków, a więc z tych które zostaną w plikach możemy zaaranżować nową zabawę. Schemat podobny: szukamy par pojedyncza-mnoga.







Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej. mój PINTEREST Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

   W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!    W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.    Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)

Zabawy paluszkowe

W dzisiejszym poście nie o zabawach paluszkowych, a same zabawy paluszkowe. Pokrótce: Zabawy paluszkowe, doskonale znane i stosowane (pewnie nieświadomie) przez mamy i babcie mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Po pierwsze są dla niego ciekawe, nawet maluszek, który jeszcze nie angażuje się w zabawę lubi rytm zabaw paluszkowych. Dodatkowo zabawy paluszkowe wytwarzają bliskość z opiekunem i sprzyjają pozytywnej relacji. Dziecko uczy się naprzemienności ról, ćwiczy motorykę dłoni, wzbogaca słownik, relaksuje, a także może nauczyć się liczyć.  ZABAWY PALUSZKOWE Rodzinka Ten duży - to dziadziuś A obok - babunia Ten w środku - to tatuś A przy nim - mamunia A to jest - dziecinka mała A to - moja rączka cała Rak Idzie rak nieborak Jak uszczypnie - będzie znak Sroczka (wersja mojej babci) Tu sroczka kaszkę warzyła Ogonek sobie sparzyła Temu dała w miseczce Temu dała w łyżeczce Temu dała w skorupce Temu dała łyżką po pupce A temu łepek