Przejdź do głównej zawartości

przewlekany kotek + modyfikacja

     Podobne ćwiczenie pojawiło się już na blogu. Był to pająk. Pająka było mi łatwiej stworzyć, więc kicia nie porywa aż tak swoim wyglądem. Między kotem a pająkiem wpadło mi do głowy kilka modyfikacji ćwiczenia. Ale o tym w dalszej części notki.Pająk dla przypomnienia -> http://audio-slowo.blogspot.com/2015/01/pajak.html#more

    Ćwiczymy koncentrację, a szczególnie motorykę. Przewlekanie włóczki wymaga skupienia i zdolności manualnych. Dodatkowo przy dziurkach możemy wypisać głoski/sylaby, które trzeba wymawiać w czasie przewlekania.

     Jeżeli chcemy ćwiczyć pamięć, możemy podać wzór przewlekania.Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.