Przejdź do głównej zawartości

kolorowa gra dla wszystkich pozycji w wyrazie

Z kilku gier, które stworzyłam w ostatnich dniach jestem szczególnie dumna. Do ich tworzenia nie potrzebowałam dodatkowych inspiracji, po prostu siadłam i zrobiłam.Gra, którą teraz zaprezentuję powstała z myślą o utrwalaniu głoski we wszystkich pozycjach w wyrazie (nagłos, śródgłos, wygłos). Dlatego też podstawowe pola maja 3 kolory - każdy kolor to inna pozycja.


Strzałki w grze służą urozmaiceniu, w moim zamyśle mają cofać gracza na pole, z którego wykonał ostatni ruch.

Pomarańczowe trójkąty to miejsce na dowolność, zależnie od potrzeb dziecka. Można wykonać w tym miejscu ćwiczenie manualne, artykulacyjne, odpowiedzieć na zagadkę.Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.