Przejdź do głównej zawartości

owieczka i krecik - sekwencjeDzisiaj prezentuję swoje sekwencje handmade. Prosta zabawa, musiałam poćwiczyć kolorowanie, żeby w przypadku owieczek zróżnicować kolory. Wyszło całkiem całkiem.


 Owieczek jest 6, w różnych odcieniach szarości, kończąc na kolorze czarnym. Tylko owieczki różnią się między sobą, tło jest bardzo podobne, chociaż chciałam żeby było identyczne.

Dodatkowo jak widać na poniższym rysunku można ułatwiać sprawę wybierając tylko 3 owieczki.

Te 3 owieczki mogą nam też służyć do ćwiczeń słuchowych. Jasna to cicho, średnia to dźwięk normalny, ciemna będzie oznaczała hałas. Zadaniem dziecka będzie wskazywanie obrazka odpowiadającego głośności dźwięku.Na odwrocie owieczek swoje miejsce znalazł krecik. Krecik rośnie lub kurczy się - wedle upodobania. Sekwencja mały-duży.

Tutaj także możemy stopniować trudność i wybierać tylko kilka spośród zbioru obrazków. Dodatkowo mały krecik może być cichym dźwiękiem, a duży może być głośnym dźwiękiem. Dziecko może wskazywać na obrazek, a my podawać dźwięk. Wtedy rola dziecka polega na sprawdzeniu czy dobrze zagraliśmy/zaśpiewaliśmy.

Szablony oczywiście mieszkają na twardym dysku mojego komputera. Jeżeli chcesz je mieć proszę o komentarz lub maila na mój adres audioslowo@gmail.com

Dodatkowo mam szablony jabłuszek oraz robotów.

Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.