Przejdź do głównej zawartości

Myszki

Myszki nie są typową pomocą logopedyczną. Uniwersalne "zabawki" mogą przydać się każdemu, wystarczy je modyfikować, zapisywać, zaklejać i od nowa zapisywać. Myszki mogą być motywatorem, licznikiem i narzędziem.
Motywator - jak wszystkie myszki wejdą do norki to skończymy ćwiczenie.
Licznik - tyle pracy/zadań nam zostało.
Narzędzie - myszki mają na sobie głoski/sylaby/wyrazy/ćwiczenia.Mogą też stać się memorkami, chociaż wtedy trzeba się postarać o ich jednakowy wygląd i ewentualnie ich nie zaginać.

Uniwersalia - to co lubię najbardziej :)

Oto myszki i norka:Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.