Przejdź do głównej zawartości

lody

Dzisiaj, chociaż na kalendarzu pora zimowa, przedstawiam podgapione lody. Była to miłość od pierwszego wejrzenia! Spojrzałam na lody na stylowych i od razu wiedziałam, że znajdą swoje miejsce w moim logopedycznym pudełku.
Zwykłe i niezwykłe memory. Oczywiście jak w większości wypadków nie chciałam dawać im konkretnego zadania, ponieważ w moim mniemaniu pomoc powinna spełniać swoją rolę w różnych okolicznościach, przy różnych głoskach i na różnych etapach. A więc wystarczy napisać lub nakleić na metce cenowej pary (głosek, sylab, wyrazów) i bawić się/ćwiczyć (jak kto woli)!


Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.