Przejdź do głównej zawartości

dźwięczna plansza

   Mowa bezdźwięczna to częsty problem u dzieci. Tym samym na pewno nie zaszkodzi mieć w swoim dobytku pomocy do udźwięczniania.
   Ostatnimi czasy mój milusiński miał problem z dźwięcznością "w" w nagłosie. Musiałam się trochę nagimnastykować umysłowo żeby wytłumaczyć mamie jak to usłyszeć i jak pomóc dziecku. Postawiona w takiej sytuacji zrozumiałam, że obecność rodzica na terapii jest wręcz kluczowa. Niestety w szkołach nie ma możliwości na terapię z rodzicem. Jednak powinien on dostać od logopedy chociaż pisemną informację o tym co jest nie tak, jak to zmieniać - innymi słowy rodziców należy uświadamiać! Wyszliśmy z tego cało, bo w końcu od czego ma się logopedę w domu ;)
   Z myślą o treningu nabywanych umiejętności stworzyłam swoją dźwięczną planszę.


Rzucamy kostką, wskazujemy na okienko z zamkniętymi oczami, drukujemy 2 plansze i dopasowujemy do siebie sylaby. Możliwości mnożą się same. Plansza banalnie prosta w wykonaniu, co jest jej dużym plusem. 

Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.