Przejdź do głównej zawartości

akwarium

   Pierwszy post w nowym miejscu. Nie ma powodów by zwlekać, chęć pisania pali mnie ogromnie - zaczynamy.
   Im mniej mam czasu, tym bardziej chce mi się wycinać, kleić, wymyślać - tak więc powstają moje pomoce, które nie wiem jeszcze jak zostaną przyjęte w przyszłości. Sama za siebie trzymam kciuki.
   Rybki to bardzo przyjazne istotki. Zabawa, bo tak zwykłam nazywać ćwiczenia, banalnie prosta: bierzemy rybkę, wymawiamy głoskę i szukamy dla niej domku z głoską, która brzmi tak samo lub jak w tym przypadku - jest odbiciem głoski. Zabawa skierowana na etap utrwalania głoski w sylabach otwartych i zamkniętych. Dodatkowo kształcimy kontrolę słuchową jeżeli w zabawę zostanie silnie wciągnięty logopeda. W takim wypadku to my podajemy "nazwy" domków, a dziecko kontroluje czy dobry to domek czy też nie.
Do wyboru domek-kamyczek, roślinka, rafa koralowa, piasek i jaskinia (którą ucięło).


Zdjęcia nie powalają jakością, ale to się kiedyś zmieni.

Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.