Przejdź do głównej zawartości

samoloty na niebie

Sklepy papiernicze pełne są małych, cieszących oko i ciekawych przedmiotów. Ja takie rzeczy kupuję chyba bez zastanowienia. Dzisiaj wypatrzyłam klipsy-samoloty i nie żałuję!

 Samolot ma z pozoru proste zadanie, musi przelecieć całą swoją trasę zatrzymując się na chmurkach. I tutaj zaczyna się trudność! Aby polecieć dalej, pilot musi dobrze powiedzieć/przeczytać napis na chmurce!Jak widać na zdjęciach - w tej zabawie utrwalamy "w" w nagłosie.Popularne posty z tego bloga

Rysunki z wyrazami

Fatum laptopowe. Jest mnie tutaj mniej, bo i mniej czasu, bo i sprzęt odmawia posłuszeństwa. W międzyczasie zbieram piny na pintereście, które przygotowuję do wykorzystania w terapii logopedycznej.
mój PINTEREST

Dzisiaj prezentuję Wam kształty z wyrazami do odczytania, do ćwiczenia w domu.

szlaczki kształty

W wakacje zdecydowanie się opuszczam w blogowaniu. Więcej zaangażowania wkładam teraz w wyszukiwanie pomocy dla osób, z którymi ćwiczę. I tak na przykład magiczne trójkąty z logozabawy ukradły mi chyba pół zajęć!
   W międzyczasie uczymy się czytać z moim bratem. Nie rozumiałam pojęcia "okres krytyczny" póki mały nie zaczął mnie katować chęcią czytania. Tym samym ucierpiała nauka pisania, która aktualnie wydaje się bardzo nudna! Trochę czytania, trochę zmyślania i mkniemy do przodu.

   Na przekór małemu zrobiłam kształtne szlaczki. A więc dzisiejszy post w zasadzie tylko o tym. Wypoczywajcie :)


koloRowanka "r"

Gotowa do druku, zagadkowa, a później kolorowa - kolorowanka. Skierowana do tych, którzy z "r" są na bakier.